Söyleyin O'na

Bir Gassal, en sevdiği türkücüyü yıkarken öğrendiği gerçeklere kayıtsız kalamayıp, onun son isteğini yerine getirmek için yola çıkar."

Söyleyin On'a

İlk Olarak...

Hikayenin ana karakteri olan Özcan, kendi halinde, yalnız, asosyal bir kişiliğe sahip. Genel olarak müzikten, özel olarak da Türk Halk Müziği'ne ilgi duyuyor. Karakterimizin sıradan olan işi (ölü yıkamak) bir gün enteresanlaşıyor. Çok sevdiği bir insanı yıkayan Özcan, onun hayatının  altüst olduğunu anlayınca, son isteğini yerine getirmek için, belki de kendine bir amaç yaratarak karar verip yola çıkıyor.

Nasıl ? Nerede ?

Film, morgla beraber olan bir  gasilhane, şık bir pavyon, eski bir ev ve yollarda geçiyor.

Filmin Takvimi:

Mart ayında çekeceğimiz filmimiz, post-production aşamalarının ardından mayıs ayında hazır olacak.

Filmimize Neden Destek Olmalısınız ?

Daha önce kendi imkanlarımızla yaptığımız projelerimizle, ulusal ve uluslararası festivallerde finalist, yarı finalist, official selection gibi başarılar elde ettik. Bu projemizle hedeflerimi büyütüyoruz. İstediğimiz hedeflere ulaşarak, başarılı olacak bir film yapabilmek için desteğinize ihtiyacımız var.

Oğuzhan Boz:
Merhaba, ben filmin yönetmeni Oğuzhan.

1997 yılında İzmir’de doğdum. İlköğretimimi Mavişehir İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi’ni kazandım. Lise yıllarında edebiyat ve tiyatroya ilgi duyuyordum. Bu yıllarda geçmişten gelen film izleme alışkanlığımla, sinemayla ilgilenmeye başladım.  İlk kısa filmimi de lisede  çektim. 2015 yılında Yaşar Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi-Film Tasarımı bölümüne girdim. Kısa Film alanında çalışmalar yaptım. Bir çok kısa film çalışması yaptım. Arkadaşlarımın çalışmalarında görev aldım. Sektörde projelerde çalışarak deneyimler kazandım.İlk ciddi kısa filmim olan Kara Fırın'la belli başlı dereceler elde ettim. Çok düşük bir bütçe ile çektiğim Kara Fırın bana önemli başarılar kazandırdı.


Kara Fırın izleme linki ve şifresi:  https://vimeo.com/271443777   Şifre: karafırın

Kara Fırın'ın başarıları: 
İzmir Kısa Film Festivali-Official Selection
30. Ankara Uluslararası Film Festivali- Finalist (Ödül Töreni Nisan'da)
Hak-iş Kısa Film Festivali- Official Selection
İşçi Filmleri Festivali-Offiicial Selection
Hazerfan Galeri- Türkiyeden Kısalar Seçkisi
4. Contact Film Festival- Official Selection
A Rebel Minded Film Festival-Semi-Finalist
Dadasaheb Phalke International Fılm Festival- Official Selection
10.International Inter Film Festival-Official Selection
Desteğin Çeşitleri:

  • Destek sadece maddiyatla ilgili değil. Tabii ki paraya ihtiyacımız var. Ama yemek, ulaşım, dekor, kostüm gibi ihtiyaçlarımız da mevcut. Ayrıca bu sayfayı ve filmimizi paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

''Neler lazım ?''

Desteklerinizle hedefimize ulaşmamız halinde, toplanılan miktar ile aşağıdakiler karşılanacaktır.

 

  • Film ekipman kiralama
  • Mekan kiralama
  • Ulaşım giderleri
  • Yemek giderleri
  • Sanat ve kostüm giderleri
  • Post prodüksiyon

 

''Ufak bir teşekkür...''

Filmimize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Biliyoruz; size olan minnet borcumuzu ödeyemeyiz. Ancak elimizden geldiğince sizlere ayrıcalıklar sunmak görevimiz. Bu yüzden filmimizi beraber hayata geçirdiğimiz için, sizlere filmimizle ilgili ayrıcalıklar hazırladık. Film dvd'si, fil  afişi, özel gösterim davetiyeleri, sponsorluk, ortak yapımcılık ve yapımcılık gibi imkanları sizlere sunuyoruz.

 

 

 

 

''Bir şeyleri değiştirmek...''

Daha önce yaptığımız kısa filmlerde, yetersiz bütçeden dolayı çok sıkıntılar çektik. Bu yüzden bu projenin daha kaliteli olması; ayrıca daha çok kitleye ulaşması için; prodüksiyonu daha yüksek bütçelerle hazırlamak istiyoruz.

 

 

 

 

 

''Başka bir destek...''

Bizlere sadece maddi olarak değil, başka şekillerle de destek olabilirsiniz. Proje sayfamızı yaymak, yemek, ulaşım gibi giderleri karşılamak bunun içine dahildir.

Sanata, sinemaya ve gençlere verdiğiniz destek için teşekkürler...


Ekip:

Hüseyin Yılmaz-Görüntü Yönetmeni
Yaşar Üniversitesi Film Tasarımı Bölümünden mezunum.2016 yılından beri İstanbul'da çalışmaktayım.Şafak Film ve Apricum kamera şirketlerinde kamera asistanlığı yaptım.Birçok reklam ve klip çekimlerinde kamera asistanlığı yaptım.Bir kaç klip’de kamera operatörlüğü yaptım.Sosyetik Gelin filminde kamera operatörlüğü yaptım.İzmir'de Berkay,Tan Taşçı,Gripin,Fatma Turgut, Edis,Serra Arıtürk'ün konser çekimlerini yaptım.İzmir ve İstanbul'da birçok tanıtım, reklam klibinde görüntü yönetmenliği yaptım.Handan İpekçi'nin yönetmenliğini yaptığı  'Hokka Burunlu Kadınlar' adlı uzun metraj belgeselde görüntü yönetmenliği yaptım.

Atahan Karakaş-Müzik :  1997 yılında İzmir Konak ta doğdu. Babası 9 yaşında müziğe olan yeteneğini keşfettikten sonra gitar ve piyano enstrümanlarını öğrenmeye başladı. 14 yaşında İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandı. Burada kontrbas ve piyano öğrenimi gördü. 18 yaşında Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Kompozisyon Ana Sanat Dalı'na kabul edilerek bestecilik eğitimine başladı. Burada Füsun Köksal, Aslı Giray Akyunak, Mehmet Can Özer gibi isimlerle birlikte Kompozisyon, Teori ve Elektroakustik kompozisyon üzerinde çalıştı. Halen daha Yaşar Üniversitesi nde Özge Gülbey Usta ile Kompozisyon ve Müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Ecem Çelik-Sanat Yönetmeni
17 Aralık 1994 yılında İzmir'de doğdum. Izmir Ekonomi Universitesi Sinema ve Dijital Medya 3. sınıf öğrencisiyim. Lise yıllarında başlayan sinemaya olan ilgim sayesinde üniversitede sinema okumaya karar verdim. Okul hayatım boyunca bağımsız filmlerde sanat yönetmenliği, reji ve yardımcı yönetmenlik, fotoğrafçılık gibi deneyimlerim oldu. TRT ve Umay Film'de stajımı tamamladım.


Turgutalp Paslıoğlu- Ses
Ahmet Erdil-Color
Oğuzhan Boz-Kurgu
Gizem Demircanlı-Uygulayıcı Yapımcı

 

 

 

 

 

 

 

Bu filmi hayata geçirmek, sizinle paylaşabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Destekleriniz filmimizi var edecek, ekip olarak büyümemize yardımcı olacak.


Projemizi paylaşmanız, destek verebilecek olan tanıdıklarınıza ulaştırmanız bizim için çok değerli. Biz buna inanıyoruz; güzellikler paylaştıkça artar. 

Bizimle beraber bu projede yer aldığınız için şimdiden çok teşekkürler. 

 iletişim:

 

bozoguzhan@hotmail.com
0531 403 70 46

 

 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
400 TL TOPLANDI
Hedef 5.000 TL
%8
4 DESTEKÇİ
9 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Oğuzhan Boz
İzmir, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.