BBOM ilkokulu ne zaman açılacak?

Spor salonumuzu da tamamlayabilirsek Eylül 2021 itibariyle ilkokulumuzu açacağız.

Antalya'da başka BBOM okulu var mı?

Kooperatifimizin açtığı bir de anaokulu bulunmaktadır.

Okul ücretleri nasıl hesaplanır?

BBOM okulları, ticari kar amacı gütmez, kooperatif ortaklarına kar yapı dağıtılmaz. Okulun yıllık masrafları (personel, mutfak, kırtasiye, faturalar, bursluluk) ebeveynler arasında eşit olarak paylaşılır. Bu işletme giderlerine, işletme karı konmaz

Türkiye'de başka BBOM okulu var mı? Nerede?

Evet, İzmir'de Renkli Orman, Ankara'da Meraklı Kedi, İstanbul'da Koşan Kaplumbağa ve Eskişehir'de Uçan Bisiklet okulları BBOM modeli ile eğitim veren işletilen okullardır.

Spor salonunuz olmazsa okul açılamayacak mı?

Hedefimiz okulumuzu Eylül ayında açmak. Bunun için sabırsızlıkla bekleyen çocuklar var. Spor salonu mutlaka olması gerekiyor. Eğer bu projede hedefimize ulaşamazsak okulun açılması zora girecek ancak birçok zorluk ile mücadele ederek bu günlere gelen ebeveynler olarak bu zorluğun da bir şekilde (daha zorlu ama alternatif planlarımız var) üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz.

Ben de çocuğumu bu okula gönderebilir miyim?

Okulumuz tüm çocuklara açık.

Okulda kaç derslik var?

Okulumuzda 4 ilkokul dersliği ve 2 anaokul dersliği bulunmaktadır.

Çocuğum yok ama destek olmak istiyorum. Nasıl destek olabilirim?

Becerileriniz ölçüsünde dayanışmaya gönüllü olarak destek verebilirsiniz (Örn: Atölyeler açarak, ebeveyn eğitimleri düzenleyerek, kocaman bahçemizde ekim dikim çalışmalarımıza katkı sunarak vb)

Neden BBOM?

Çünkü tüm çocukların, çocuk haklarına saygılı, kendileri ile kararları kendilerinin alabileceği, barışçıl, ödülsüz cezasız, travmasız, mutlu olacakları okullarda eğitim almalarını önemsiyoruz.