Tekerlekler Müzik İçin Dönsün!

Dünyada ilk engelli DJ/Müzik Prodüksiyon eğitmeni olabilmem için Kanada hayalimde benimle yürür müsün?

Ben Melih Emirgan. Kısmi felç olmama rağmen elektronik müzik tutkumdan asla vazgeçmedim. Ableton Certified Training Center Unis Academy'den elektronik müzik programı Ableton Live eğitimi için tam burs kazandım. Ableton Uluslararası Türkiye'deki tek sertifikalı eğitmeni müzik prodüktörü Cenk Üniş ile eğitimlerimi tamamladım ve kısa sürede kendi müzik parçalarımı yapmaya başladım. 11 ay içerisinden toplamda 83 parça bitirdim, dezavantajımı avantaja çevirerek... TK İlaç firmasının desteği ile de akülü sandalye alındı. Ve bu sayede müzik prodüksiyonun yanına DJ eğitimlerimi yine Ünis Academy'den alarak birçok mekanda DJ performansları gerçekleştirmeye başladım. Soundcloud hesabımdan (Melih Emirgan) parçalarımın bir bölümünü dinleyebilirsiniz. 

Destekler ile başardığım bu yolda başka arkadaşlarıma da yol gösterici olmak istiyorum. Bu konuda global marka olan Ableton ve Pioneer 'dan eğitmen sertifikası alarak dünyadaki ilk engelli DJ/Müzik Prodüksiyonu eğitmeni olarak diğer engelli arkadaşlarıma da destek olmak istiyorum. Fakat bu konuda İngilizcemin olmayışı önümde bir engel. Bu engeli kaldırmak için Unis Academy’de proje yöneticisi olan Eda Akışık ile araştırmalara başladık. Kanada'da ILAC International Language Academy'i bulduk. Gerek maliyet olarak gerekse de engelli öğrencilere avantajları açısından Toronto'yu tercih ettim. 

Eda ile İstanbul'da eğitim ile ilgili araştırma yaparken birçok yurtdışı dil okulu danışmanlık firması ile görüştük. Fakat çoğundan engelli olduğum için destek alamadım. Hatta bu hayalimden vazgeçmemi bunun kesinlikle imkansız olduğunu söylediler. Ama yine de vazgeçmeyip araştırmaya devam ettik. Şu anda çalıştığım yurtdışı dil okulu danışmanlık firması çok ilgili davranıp, detaylı araştırmalar yaptılar. Ve gerçekten İstanbul'da şu zamana kadar engelli bir bireyin yurtdışında dil okuluna başvurmadığını öğrendim. Danışmanların yönlendirmesiyle Toronto'ya gitmeye karar verdim. Ayrıca vize başvurumun onaylanmasıyla da YouTube kanalından tüm süreci anlatacağım vloglar çekmeye de karar verdim.

Süreçlere önce pasaport çıkartarak başladım. 31 Temmuz 2019’da ise okul kabul kağıdım (galeride bulabilirsiniz) geldi. Sizlerden bu konuda hayallerimi gerçekleştirip başka kişilere de yol göstermemde destek istiyorum.

3 Aylık eğitim ve oradaki masraflarım;

  • 3.312CAD ** 3 Aylık Eğitim ücreti

  • 3.480CAD ** 3 Aylık Engelli Öğrenciler için uygun konaklama (Konaklama+Kahvaltı)

  • 2.100CAD ** Refakatçimin 3 Ay konaklaması (Rekakatçisiz malesef bu programa katılamıyorum. Uçağa binmem ve oradaki hayatımı planlayabilmem için refakatçim ile gitmem gerekiyor. 

  • 252CAD ** Sağlık Sigortası

  • 1.135CAD ** Uçak bileti

  • 1.135CAD ** Refakatçi uçak bileti

  • 900CAD ** Buradaki akülü sandalyemi oraya götüremediğim için orada alınacak sandalye (uçak kabul etmiyor ağırlığı sebebiyle)

  • 150CAD ** Vize ücreti

  • 1.500CAD ** Kanada'daki 3 Aylık Masrafım

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.170 TL TOPLANDI
Hedef 30.000 TL
%3
3 DESTEKÇİ
6 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Melih Emirgan
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.