TRAINSPOTTING Prodüksiyonu

Trainspotting dünyada ilk kez denenecek bir sanatsal üslupla sergilenecek. Tiyatroda müzik ve grafik kullanımına yeni bir boyut getireceğiz.

Türkiye'de yapılmayanı yapmak...

TRAINSPOTTING güncelliğini yitirmeyen bir klasik.  Biz de OLAGANÜSTÜ BİR SERGİLEME HAYAL EDİYORUZ.

Trainspotting dünyada ilk kez denenecek bir sanatsal üsluba sahip. Tiyatroda müzik kullanımına yeni bir boyut getirirken aynı zamanda Türkiye’nin en ünlü rock şarkıcılarından Ferman Akgül  ve grubu ile grubun her zaman yaptığı şekilde ilkleri gerçekleştirecek. Oyun, yine ilk kez denenecek bir üslupla canlı performans manga animasyonla sahnelenecek ve Kaan Demirçelik teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı oyuna başka bir seviye getirecek. 

CANLI ÇİZİMLER - CANLI MÜZİK VE OYUN!

Trainspotting oyunu izleyicisine bir manga animasyon filmle birlikte sunacak. Sahnedeki oyun ve film paralel ilerleyecek ve iki ayrı kanalda iki ayrı görsel aynı hikayeyi izleyiciye aktaracak.

maNga grubunun pek çok klibinin de çizerliğini yapan Kaan Demirçelik, oyunda kullanılacak animasyonu performans içinde canlı ve anında çizerek akışı her temsilde farklı bir şekle sokacak ve tüm temsilleri sanki yeniden yapılmış gibi izleyiciye aktaracak. 

Bunu Ferman Akgül  ve grubunun performansına ve sahnedeki oyuncuların performansına bağlı olarak değiştirecek ve kaleminden çıkan her çizgi orada ve o anda seyircinin gözü önünde gerçekleşecek. Bu hem Kaan, hem Trainspotting hem de tiyatro için yepyeni ve daha önce denenmemiş bir tavır…

İhtiyacımız:

Türkiye'de ilk kez denenecek bu işin yapım maliyeti - çizimler ve uygulama oldukça yüksek.

Yurtdışındaki örneklerde olduğu gibi, katkı sunanlar, katkıları oranında aslında ya ortak yapımcılar arasına girmiş olacaklar ya da  ön rezervasyon yapmış, biletlerini önceden almış gibi olacaklar. İlk olmanın avantajı ile yapım ekibi ve sanatçılar ile birlikte backstage deneyimi yaşayacaklar.

Oyunun Künyesi: 

Yazan: Irvine Welsh  

Uyarlama: Harry Gibson 

Çeviren: Oğuzalp Kutlu  

Yöneten: Arda Aydın    

Oyuncular: (Ağustos ayında kesinleşecektir)  Ilham Erdogan, Pinar Tuncegil, Oguzalp Kutlu, Nejat Yildiz, Bulut Günes, Haris Simi, Arzum Orhan, Berkin Özuyanik

Grafik  - Animasyon: Kaan Demirçelik   

Müzik: Ferman Akgül  ve grubu 

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
700 TL TOPLANDI
Hedef 45.000 TL
%1
6 DESTEKÇİ
49 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Biraderler Yapım
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.