Türk Fantastik Roman Serisi - Esrakt - Unutulmuş Düşman

Yepyeni bir Mitoloji, Uluslararası bir proje. Türkçe ve ingilizce yayımlanacak 3 ana kitap, 6 yan hikayeden oluşan serimin ilk kitabı. Sonraki Hedefim pc oyunu!

Saygıdeğer sanat dostları ve fantastik dünya severler,

Çocukluğundan beri hayal dünyasını gerçeklikle harmanlamış, "neden olmasın ki" sözüne takılarak hayatta yeterince istenilirse her şeyin mümkün olabileceğini düşünen, bir prenses babası, her türde kitabı okumayı seven(eline geçen her fırsatta okuyan hatta bekletilmeyi bu sebepten seven) , Eşini de yazarak ikna etmiş, oyun geliştirme ve yazılım tutkunu aynı zamanda bir yazar olan bendenizin hayatına dokunma ve birlikte dünyaya güzel bir eser getirmek için fırsat bu fırsattır. Neden Türk yapımı bir Fantastik Kitap uluslararası platformlarda satılmasın? dedim ve kitabı hem ingilizce hem Türkçe çıkartmaya ve bir şekilde dağıtıcılara ulaşmaya karar verdim. Bu konuda da desteklerinizi bekliyorum.

Esrakt projesi yaklaşık 2 yıldır kafamın içine koloni gibi yerleşmiş, başka bir şey düşünmeme imkan vermeden durmaksızın gelişerek ancak yazarak rahatlayabildiğim bir hedefe dönüşmüştür. Önce kitap serisi ardından bilgisayar oyununa dönüştürmeyi planladığım bu hikaye küçük bir kelebeğin yaradılışından ilk meleklerin, insan öncesi varlıkların hatta hayal gücünün yaradılışına kadar tüm mitolojik ve evrensel konular ince ince düşünülmüş kapağını açtığınızda bambaşka bir dünyaya aralanacak bir evren olarak sizi sarmaya ve yazılmaya hazır bir halde beklemektedir.

Yazmayı seven insanların aklına çok fikir gelir, geçer ancak Esrakt benim için bundan çok daha öte bir durum teşkil etmektedir. Bu fikir aklıma gelmiyor, ben Azad dünyasında yaşıyorum. Onlarla birlikte savaşıyorum, kaçıyorum, acıkıyorum. Her hareketlerini sizlere daha gerçekçi hale getirmek için ve daha iyi kurgulayabilmek için benzer yerlerde geziyor, benzer hikayelerdeki karakterlerin tepkilerini, hareketlerini inceliyorum.  Bu da zaten özgün olan hikayenin daha gerçekçi ve açık bir şekilde sizlere sunulmasına imkan sağlıyor.

Esrakt serisi kafamdaki tasarıma göre ilk aşamada 3 Ana kitap - 4 biyografi kitabı - 1 mitoloji ve 1 yan hikayeler kitabı olarak devam edecektir. İlk hikaye dünyayı ve karakterleri tanımanıza, onlarla birlikte gezmenize, savaşmanıza imkan tanıyacaktır. İkinci kitap Azad'ın dengelerini tanıtırken, üçüncü kitap hikayenin derinlerine inip asıl gerçekliğe erişmenizi sağlayacaktır.

Türkiye'den bir Yerdeniz, Witcher, Kara Kule, Ejderha Mızrağı serileri gibi bir seri neden çıkmasın? Hep birlikte bunu başarabileceğimize inanıyorum.

Neden desteğe ihtiyacım var? 

Çünkü İstanbul'da hayatta kalmaya çalışan evli ve bir çocuk babası her adamın çalışması gerektiği gibi ben de profesyonel bir kariyer üzere İnsan Kaynakları olarak çalışmaktayım. Uzun mesai saatleri, günlük koşullar ve süreç değişiklikleri bir esere odaklı şekilde yazmayı zorlaştırıyor. Kitabı çıkartabilecek kadar evimi idare edebileceğim bir destek toplayabilirsem eserin kendi kendisini satacağına ve ondan sonrasında profesyonel işim olarak diğer kitaplarımı yazabileceğime inanıyorum.

 Destekleyeceğiz  ama bize ne gelecek?


Desteğinizle ilk baskı kitap içerisinde bulunan destekçiler sayfasında destek tarih sırasına göre hazırlanmış teşekkür metninde isminiz bulunacak. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızda aynı paylaşım yapılacaktır.
Bunun yanı sıra şahsınıza imzalı ve not bırakılmış şekilde ilk basım kitap hediye edilecektir. Okuyucu buluşmalarına katılım, bire bir mitoloji sohbetleri yapmak hatta kitabın içinde karakter olarak bulunma imkanınız bile var!

Başka nasıl sana destek olunabilir?

Projemi sayfalarınızda paylaşabilir, ingilizce tercüme yetkinliğiniz var ise benimle anlaşmalı şekilde süreci yürütebilirsiniz. Ayrıca fikir alışverişi ve kültür, sanat sohbetlerine her zaman açığım.


Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.095 TL TOPLANDI
Hedef 39.000 TL
%2
4 DESTEKÇİ
40 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Mehmet Emir İlgün
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.