Türkiye'nin En Hızlısı

Çocukları spora teşvik etmek, onları zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve amacıyla 10-14 yaş arası çocuklar arasında düzenlenen atletizm yarışmalarıdır.
NEDEN TÜRKİYE'NİN EN HIZLISINA DESTEK OLMALIYIM?

Türkiye'nin dört yanında Türk atletizmi geleceğinin yıldızlarının keşfedileceği bu projede sizlerin katkıları çok değerli. Yapacağınız katkı sayesinde on binlerce çocuğun hayaline bir adım daha yaklaşmasını sağlayacaksınız. Tokat'ın Turhal ilçesindeki Abdülkadir'in, Gaziantep'deki Beyzanur'un gelecekte dünya şampiyonları olabilmelerini görebilmemiz onları gün yüzüne çıkartabilmemiz için bu projeye vereceğiniz destek çocuklarımız için çok değerli olacak.

Proje kapsamında aşağıda belirtilen 8 şehirden gelecek 130 başarılı çocuğun ve 50 antrenörün İstanbul'da yapılacak büyük finaldeki konaklama ve yemek masraflarının tamamını organizasyon ekibi olarak karşılayacağız. Daha sonrasında Türkiye'nin En Hızlı çocukları ve bunu sağlayan antrenörlerini Avrupa'da gerçekleştirecek olan üst düzey bir şampiyonayı izlemelerini sağlayacağız. Bu büyük ödül ile alakalı olarak da 10 sporcu ve 10 antrenörünün tüm ulaşım, konaklama, yemek ve yarışma izleme alanlarına giriş masrafları yine organizasyon ekibi olarak karşılayacağız.

Sizlerin sayesinde toplanan fon ile Anadolu'nun dört yanından gelecek 130 başarılı çocuğumuzu ve 50 antrenörünün İstanbul'da gerçekleştireceğimiz büyük finale ULAŞIM masraflarının tamamını karşılayacağız. Sizlerin katkıları ile çocuklarımız İstanbul'daki büyük final heyecanını yaşayabilecek ve bitiş çizgisine bir adım daha yaklaşabilecekler.

TÜRKİYE'NİN EN HIZLISI

Çocukları spora teşvik ederek zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve spor kültürünü oluşturmak amacı ile 10-14 yaş aralığındaki çocuklar arasında düzenlenen kısa mesafe koşu atletizm müsabakalarıdır.

Proje başta Atletizm Federasyonu olmak üzere, Gençlik Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının onayladığı ve izinleriyle yapılan bir projedir.

Yıllar içinde projeye okullarda beden eğitimi derslerinde yapılan seçmelerle dahil olan katılımcı sayıları aşağıdaki resmi sayılarla arttı.
2015 Yılında --> 897 K Katılımcı
2016 Yılında --> 1,3 M Katılımcı
2017 Yılında --> 1,5 M Katılımcı
2018 Yılında --> 1,6 M Katılımcı
2019 Yılında --> HEDEF 2 Milyon Katılımcı

Projeden çocuklarımızı haberdar etmek ve onları yarışmaya davet etmek adına, sosyal medya çalışmalarının yanında MEB desteği ile okullarda afişleme gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Kayıt olan öğrenci, öğretmen ve velilere sporun faydaları ve sağlıklı yaşam ile alakalı eğitici video mailingleri gerçekleştiriliyor.

Yıllar içinde projenin katılımcıları arasındaki dereceler artıyor her geçen yıl rekorlar kırılmaya devam ediyor.


Proje kapsamında Türkiye'nin En Hızlılarının seçilme aşaması ise şu şekilde gerçekleştiriliyor;
  • İlk olarak çocuklar beden eğitimi öğretmenleri aracılığı ile okullarda seçmeye sokulurlar. 
  • Okullarda seçmelerde başarılı olan sporcular ve çocuklarını yarışmalara dahil etmek isteyen veliler kendi illerinde Atletizm Federasyonu İl Temsilcisinin gerçekleştirdiği İl elemelerine katılırlar.
  • İl elemelerinde kendi yaş kategorisinde kız-erkek ayrı olmak üzere ilk üç sırayı elde eden başarılı sporcular kendi imkanları ile aşağıda bu yıl için tarihleri belirtilen illerdeki bölge finallerine katılırlar.
  • Belirtilen bölge finallerinde başarılı olan en hızlılar, tüm masraflarını karşılayacağımız şekilde belirli sayıdaki antrenörleri ile birlikte İstanbul'a davet edilirler. 
  • İstanbul ENKA Tesisleri'nde yapılan büyük finalde 10 kategorideki Türkiye'nin En Hızlı çocukları belirlenir.
  • Türkiye'nin En Hızlısı çocuklar ve antrenörleri, büyük ödül olarak Avrupa'da gerçekleştirilecek üst düzey bir atletizm yarışmasına izleyici olarak tüm masraflarını karşılayacağımız şekilde götürülürler.

Proje kapsamında onlarca başarı hikayesi ortaya çıkmıştır.  Bu değerli başarı hikayelerinden 3'ü görseldeki gibidir.


TÜRKİYE'NİN EN HIZLISI 2019 YARIŞMA PROGRAMI

1. GRUP: ÇANAKKALE 16 NİSAN 2019

2. GRUP: İZMİR 19 NİSAN 2019

3. GRUP: TRABZON 30 NİSAN 2019

4. GRUP: GAZİANTEP 2 MAYIS 2019

5. GRUP: BATMAN 7 MAYIS 2019

6. GRUP: KAYSERİ 9 MAYIS 2019

7. GRUP: ANKARA 14 MAYIS 2019

8. GRUP: ANTALYA 16 MAYIS 2019

9. GRUP: İSTANBUL ANADOLU YAKASI – 20 MAYIS 2019

10. GRUP: İSTANBUL AVRUPA YAKASI – 21 MAYIS 2019

27 MAYIS 2019 İSTANBUL - TÜRKİYE FİNAL YARIŞMALARI

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 20.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
33 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Halil Karlık
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.