"TUTUNJ"u Hep Birlikte Dünya Markası Yapalım!

Amacım,3 yıldır halihazırda gelişmekte olan "TUTUNJ" adlı markamı, e-ticaretin 1 numaralı ülkesi olan Amerika'ya taşıyıp, doğru bağlantılarla Dünya'ya açmak!

TUTUNJ'u Dünya Markası Haline Getirmek! 

  • "Tutunj" bundan 3 sene önce basic,yazılı tişört ve sweatshirt yapan bir marka olarak kuruldu. İlk senesinde (Mart 2016) Los Angeles'ta yaşayan Amerikalı model Meredith Mickelson ile bir işbirliği ve bu işbirliğinin getirdiği başarı ile sadece Amerika'da 41 şehir 25 eyalet ve Dünya'da Avustralya'dan Çin'e kadar 20 civarı ülkeye satış yaptık. Dünya'ya açılmanın sosyal medyanın gücünün de etkisiyle aslında o kadar da zor olmadığı fikri bu süreçte kafamıza oturmaya başladı ve artık bu markayı büyütmenin ve geliştirmenin benim hayattaki asıl amacım olduğu kanısına vardım. Markanın 2.yılında Milano'da yaşayan ünlü türk tasarımcı Ege İşlekel ile ortak bir işbirliği yapıp, koleksiyon hazırladık. Yine aynı sene Survivor programı için sevgili Acun Ilıcalı'ya tasarımlar hazırladık. Dünyaca ünlü modeller Rose Bertram, Bianca Balti (eski Victoria's Secret modeli) ve Türkiye'de stiliyle ve tarzıyla tanınmış pek çok ünlü isim (galeriden bakabilirsiniz) ürünlerimizi giyerek,tanıtarak bize destek oldular.
  •  Ekim 2017'de Dünya'nın en ünlü İtalyan bloggerlarından Chiara Ferragni'nin "The Blonde Salad" adlı markası ile bir işbirliği talebimiz sonrası, kendileriyle görüşmek için Milano'ya davet edildik. Şimdiye kadar davet edilen ve görüşme yapan ilk ve tek Türk markası olduk. Toplantıda kendisiyle ve markasıyla ortak bir işbirliği çalışması yapmak için öngörüşmeleri yaptık ve süreci uzun bir zamana yaydık,ortak mutabakata vardığımızda ve uygun şartlar sağlandığında bir işbirliği koleksiyonu düşünmekteyiz. Mart 2018 itibariyle 7.koleksiyonunu çıkaran bir marka olarak amacımız tekdüzelikten uzak, eğlenceli ve en kaliteli kumaştan yapılmış tişörtler (+kışın sweatshirtler) üretmek. Özel diktirdiğimiz flamlı kumaşımız, kaliteli pamuktan dikiliyor. Onbinlerce mal üreten bir marka olmadığımız için de maliyetlerimiz bir hayli artıyor ve kâr marjımız azalıyor. Bunu söylememin sebebi, maliyeti fazla olsa da ana odağımız her zaman kaliteli bir ürün ortaya çıkarmak oldu, yoksa piyasadaki daha ucuz, ortalama kumaşlardan ürün üretip kâr oranımızı arttırma şansımız vardı.
    • Her gün Dünya'daki eski yeni farketmeksizin pek çok markayı, hikayelerini detaylıca inceleyen ve araştıran biri olarak söylemeliyim ki bu işin en önemli yanı ne satıyorsanız satın; ürünü pazarlama yönteminiz. Los Angeles'lı model Meredith Mickelson ortaklığımız zamanında Amerika'daki ajanslar ve modeller ile temaslarmızda bu işi orada da devam ettirmemizi, geleceği olduğunu söylemişlerdi fakat o zamanki şartlar gereği ve az tanınmış bir marka olarak pek üstünde duramamıştık ama son zamanlarda işler değişti. Birkaç ay önce, Amerika'da modanın ana üslerinden biri olan New York'ta, Dünya'daki en ünlü topmodeller (2018'de topmodel denince aklınıza gelen çoğu isimler çalışıyorlar) ile çalışan isimlerle iletişime geçtik ve ufaktan çalışmaya başladık, yeni sezon ürünlerimizden örnekleri New York'a yolladık, inceleyip dönüş yaptılar ve ürünleri beğenip, kalitesine ikna oldular. Kendileriyle birlikte New York ve Los Angeles'ta ürünlerimizi tanıtmaya başlama düşüncemiz var. Bu süreçte fotoğrafçısından stylingcisine kadar pek çok detay yer alıyor tabi. Devamında tanıtımımızı Los Angeles'ta ve New Yorkta kendilerinin anlaşmalı oldukları e-ticaret sitelerinde ve pop-up store'larla anlaşmak gibi projeler var aklımızda. Şimdiye kadar bu işi devam ettirirken belirli zorluklar yaşasakta her zaman yaptığımız işe daha çok bağlanıp, geleceğe umutlu olmayı bırakmadık. Bu projeyi gerçekleştirebilirsek bize dönüşü özellikle Amerika'da tanıtım ve prestij olarak, tahmin ettiğimizden daha üst bir seviyede olacak.
  • Türkiye'de sadece 3 sene önce kurulan bir markanın büyük işler başarabileceğini herkese gösterme fırsatımız olacak. Amerika, özellikle e-ticarette, Dünya'ya açılmanın 1 numaralı kapılarından biri(2017'de e-ticaret harcamaları 100 milyar dolar) olduğu için ve bunun ufak bir provasını 2016'da Meredith Mickelson işbirliği ile yaptığımız için aslında gerçekleştirmek istediklerimizle sadece Amerika'ya değil pek çok ülkeye açılmış olma ihtimalini kazanacağız. 

İhtiyacımız olan finansman ne kadar? Karşılığında size sunduğumuz ödüller neler?

  • Halihazırda gelişmekte ve büyümekte olan bir markayız ve bu çalışma için uzun zamandır bir sermaye hazırlığı yapmaktayız fakat gerek Türkiye'deki düzenli giderlerimiz olsun, gerek son dönemde ülkemizdeki ekonomik belirsizlik ve dövizin giderek önlenemeyen yükselişi, bu projeyi gerçekleştirebilmemiz için istediğimiz miktarı yeterli süre içerisinde toplayamamamıza neden olacak gibi duruyordu. Bu sebeple Fongogo aracılığı ile içimize çok sinen ve karşılıklı win-win yaklaşımı olduğuna inandığım bu proje ile karşınıza çıkıyoruz. Destekleriniz karşılığında bu proje başarılı olunca, biriktirdiğimiz ana sermayemize, bu miktarı ekleyerek elimizi rahatlatmış olacağız ve finansman engelini böylelikle aşacağız. Yukarıda bahsettiğim gibi finansmanı, Amerika'daki iletişim çalışmalarımızda, sosyal medya tanıtım kampanyalarımızda, ve çalıştığımız isimlerin giderlerinde (styling,makyaj,fotoğrafçı,prodüksiyon) kullanacağız.
  • Desteğinizin bir karşılığının olmayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Yapacağınız desteğe göre, tarafımızca hazırlanmış teşekkür sertifikasından tutun, sweatshirt ve tişörtleri uygun fiyata satın alma şansına, kampanya için özel üreteceğimiz tişörtte isminizin yer almasına ve yeni sezon ürünlerimizde 2-3 sene boyunca özel indirimlerinizin olması gibi ödüller vaad ediyoruz! Anlayacağınız her türden desteğinizin kesinlikle bir karşılığı var!

" Amacım ülkemizde toplum tarafından benimsenen "umutsuz olma" ve "imkansız" sözcüklerini iş lügatından çıkarmak. "


  • Açıkçası, oradaki bağlantılarımızla kurduğumuz iletişim, her zaman denk gelebilecek türden bir fırsat değil ve bu fırsatı kaçırmak istemiyoruz. O yüzden bu projenin başarılı olması bizim için çok önemli!

Finansal desteğim yok fakat sana yardımcı olmak istiyorum,nasıl olabilirim?

Finansal destek veremiyor veya vermek istemiyor olabilirsin ama bu projeme katkı sağlayamayacağın anlamına kesinlikle gelmiyor! Bu projeyi sosyal medya hesaplarında paylaşarak, tanıdığın, ilgilenebilecek isimler varsa onlara ulaştırarak, eş-dost muhabbetinde bahsederek de yardımcı olmana minettar oluruz! Unutma, bu proje gerçekleşirse bu 1 kişinin değil, destek olan herkesin başarısı olacak!

Ekip

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
20.190 TL TOPLANDI
Hedef 20.000 TL
%100
54 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Ege Tütüncü
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.