Yanan İmece Evi'ni tekrar inşa ediyoruz.

İmece Evi 10 Aralık akşamı çıkan yangında kül oldu. Ahali bebekleri ile beraber evsiz kaldılar. İmece Evi'ni tekrar yapmak için desteğiniz gerekiyor.

Sevgili İmece Evi dostlari size bir haberimiz var,


Önceki gün Ana evimiz olan “Taş Ev” yandi. Kül oldu! Ortak mutfağımız ,banyo, kutuphane, kiler, kis salonumuz, Reyhan, İsmail,Surya ve Yunus’un odalari yandi.


Aksam yemeginden sonra sirtimizi arkamiza yasladigimiz, gunun yorgunlugunu cikarmaya henuz basladigimiz esnada Suryanin sobasindan gelen sesle baktigimizda yangin henuz yeni baslamisti. Zamanla delinen soba borusundan cikan alev catinin tutusmasina neden olmus! Reyhan iceriden ben (İsmail) catidan hemen mudahale ettik. Yangin sondurucu,kova ve 3 tonluk depodaki  suyun tamami yeterli olmadi! Yetisen komsularimiz,koylulerimizin uyarisi ile catidan ve evden ayrildiktan sonra tas ev alev topuna donusup cok hizli yandi. Zaman ve enerjimizi sondurmeye ayirdigimiz icin bir seyleri kurtarmaya zamanimiz olmadi. Oylece ustumuzdeki aksam kiyafetleri ve telefonlarla yanan evimizin karsisinda bulduk kendimizi.


Komsularimizla yanginin ormana sicramasini onledik.İtfaiye  sabaha kadar sogutma calismasi yapti.Dostlarimiz sabaha kadar nobet tuttular.  O gece (cumartesi) ve devaminda en yakin komsularimiz olan Aralcak’ta  kaldik.( http://www.tatuta.org/?p=11&İD=223&lang=tr) Ertesi gunler gelen gonullerimizle beraber Cucu ve Halimenin evlerini kogusa cevirdik. 


Ozetle sagligimiz,halimiz, moralimiz cok cok iyi. Hepimiz biliyorduk ki neredeyse yoktan var ettigimiz bu mekanlari cok kisa surede daha iyisini yapabiliriz. Ve gene hepimiz sahane bir dayanisma agina sahip oldugumuzu, 10 yilda olusan İmece aginin bizi, hepimizi bu gunlere hep daha guclenerek getirdiginin bilinciyle kendimizi cok huzurlu ve guvende hissediyoruz.Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
25.250 TL TOPLANDI
Hedef 25.000 TL
%101
111 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Başardı
Proje Sahibi
Erkan Alemdar
Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.