Yine Mi Ben?

Kenar mahallede geçen gerçek dışı bir hikayeyi anlatan komedi-aksiyon kısa filmi.
Not: Bu video filmimizin herhangi bir sahnesi olmayıp, sizlere neye destek olacağınıza dair fikir vermek adına çekilmiştir.


Varoş bir mahalle ve o mahallenin mahalle kadar varoş delikanlısı Ahmet... Ahmet’in herkes için sıradanlaşmış bir özelliği mevcut. Her sabah nedeninin bilinmediği bir biçimde bambaşka bedenlerle uyanan Ahmet’in antin kuntin, fantastik hikayesini; günümüz dünyasının ve varoşun sosyo-ekonomik gerçekçiliği ile hiç de fanteziye kaçmadan anlatmak için yola koyuluyoruz.
 

Filmimizde Ahmet’in de özel durumundan ötürü çocukluk aşkı Rüya’yla evlenmesini istemeyen babası engel çıkarmak için başlık parası isteyince kolay yoldan para kazanmaya çalışan Ahmet’in sarpa saran hikayesini izleyeceğiz.


Ahmet: 
Her sabah farklı bir bedenle uyanıp aynı hayatı yaşamaya çalışan, hikayemizin esas oğlanı. Sosyal çevresinden yıllardır bu özelliğini “yol kovalamakta” kullanması adına baskı görmesine rağmen kendi alelade yaşantısından çıkmayan, mahallenin has delikanlısı.
Çinko Bilal:
Ahmet’in, gençliğinden beri tombalacılarda çalışan en yakın arkadaşı. Hayatları boyunca olduğu gibi bu yolda da Ahmet’i yalnız bırakmıyor.

Hafize: 
Ahmet’in, annesi yerine koyduğu, Ahmet’i de hiç sahip olmadığı oğlu gibi gören emekli seks işçisi ev sahibi.

Rüya: 
Ahmet’in çocukluk aşkı. İlkokuldan beri sevgililer ve en başından beri Ahmet’in durumunu hiç yadırgamayan tek kişi.



Siz de çok iyi biliyorsunuz ki fantastik hikayeler her zaman Amerikan banliyölerinde başlamaz. Bizim hikayemiz gecekondu mahallesinde her gün farklı bir bedende yaşayan aşık bir delikanlının gözle görünen bir dışlama yok iken alttan alta farklılığın ötekileşmesi ve özel gücünün varoş sıradanlığında sindirilmesi üzerine kurulu. Aynı zamanda sosyoekonomik olarak alt sınıfın, karşılaşılan maddi sorunlara karşı kaderleşmiş çözümünün sarpa sarış hikayesi diyebiliriz.

Bu filmi çekmek istememin sebeplerinden biri hem kısa film seyircisini hem de kısa film dünyasına uzak olan kitleleri tek filmle tatmin etmek. Ayrıca izlemesi her kitle tarafından keyifli olacak bir aksiyon-komedi kısa filmi ortaya çıkarmak. Bir diğer sebep ise kafamızda oldukça ilginç bir noktaya giden bu hikâyenin devamını uzun metraj olarak filme çekmek. Bu doğrultuda çekeceğim bu kısa filmin bize yol göstereceğine inanıyorum.

Batuhan Demirkaplan:
1996 yılında doğdu. Lise eğitimi sırasında Antalya'da 5 kısa film projesine imza attı. Bu filmlerden "Müziğe Yolculuk" 4. KısaKes Lisevizyon Kısa Film Yarışması kapsamında izleyici özel ödülüne layık görüldü. Şu an İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema TV bölümünde eğitim hayatına devam ediyor. Ayrıca 2015 yılından bu yana Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali'nde gönüllü olarak görev alıyor.

Seçkin Kuzucu: 
Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema TV bölümü son sınıf öğrencisi.  Yönetmenliğini yaptığı birkaç kısa filmin yanı sıra çeşitli tanıtım filmleri, kısa filmler,  müzik video ve reklam projelerinde prodüksiyon ekibinde çalıştı. Aynı zamanda 4 yıldır Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali ekibinde gönüllü olarak çalışmakta.

Yusuf Selim Öztürk: 
Akdeniz Üniversitesi Yaratıcı Sanatlar Topluluğu’nda, Şeker Çocuk Tiyatrosu’nda ve Kornişon Çocuk Tiyatrosu’nda yazarlık, yönetmenlik ve oyunculuk yaptı. Umuttur Mavi Sanat Tiyatrosu’nda yazar ve oyuncu, İstanbul Oda Tiyatrosunda oyuncu olarak görev aldı. Ayrıca Avrupa Birliği ile koordine Educate+ Programı kapsamında düzenlenen tiyatro atölyesinde eğitmenlik yaptı.

Umut Batuhan Fırat:
1997 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde son sınıf öğrencisi. 4 yıldır gönüllü olarak görev aldığı KısaKes Kısa Film Festivali'nin Genel Koordinatörlük görevini yürütüyor. Ayrıca !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde Ofis & Saha Koordinatörü olarak çalışıyor. Birçok kısa filmde çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Alperen Albayrak: 
1996 yılında doğdu. Lise eğitimini Antalya'da tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Sinema TV bölümünü kazandı ve hala eğitimine devam etmektedir. 1 yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde yabancı dil eğitimi aldı. 35. Fajr Film Festivali'nin Talent Campus bölümüne seçildi. Son kısa film projesi olan Derinlik Algısı filminin post prodüksiyon sürecini devam ettirirken bir yandan da reklam kısa film ve klip projelerinde yönetmenlik ve yardımcı yönetmenlik yapıyor.


Değerli destekleriniz başta ekipman kiraları, ekip yemeği, ekip ulaşımı, mekan ücretleri, post prodüksiyon ve festival başvuruları olmak üzere filmin gerçekleştirilmesi için gerekli harcamalarda kullanılacaktır.

Ekip

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 16.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
21 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Umut Batuhan Fırat
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.