Zülâl'i Beklerken

Sanatsal drama türünde çekeceğimiz kısa metrajlı film ile yurt içi ve yurt dışı festivallere katılmak projemizin ana hedeflerindendir.

Zülâl’i Beklerken

Kısa Metrajlı Film

Filmimizin 25.000 TL'lik bir bütçesi bulunmaktadır. Filmimizin 15.000 TL'lik kısmı Kültür Bakanlığı tarafından desteklenecektir. Kalan 10.000 TL'lik ihtiyaç için ise fongogo üzerinden destek beklemekteyiz.

Sinopsis

Gölyazı (Bursa) herkesin birbirini tanıdığı, şirin, turistik bir köydür. Ali geçimini balıkçılık ve köyde yeni evlenen çiftleri gölde sandalı ile gezdirerek sağlayan yirmi beş yaşlarında bir delikanlıdır. Sevdiği kız Zülâl yakın zamanda evlenecektir. Eskiden birbirlerini seven Ali ve Zülâl bilinmeyen bir sebeple ayrı düşmüşlerdir. Zülâl’in düğün günü gelip çattığında Ali bu yeni evli çifti sandalı ile gezintiye çıkaracak mıdır, çıkarsa bile bu gezinti için kalbini mi kaptan yapacaktır, yoksa aklını mı?

“Aşk ve tutku insanın gözünü kör eden bir hastalık mıdır?” sorusu üzerinden ilerleyen, yarım kalmış bir aşk hikâyesi etrafında gelişen ve o bildik tatları farklı bir sunumla seyirciye tattıran kısa metrajlı bir film izleyeceksiniz (okuyacaksınız).

Yönetmen Görüşü

İlk kısa filmimi 2017 yılının Ocak ayı içerisinde çekmeye karar vermiştim. Arkadaşlarla kendi imkanlarımızla evde set ışığı yapmıştık. Arkadaşlardan, aileden, aile dostlarından maddi destek alıp, hatta harçlığımızdan artırıp bir bütçe ayarlamıştık film için. Sonra da ailemden ve akrabalarımdan oluşan bir cast kurmuştum. İlk filmim “Kiraz Çiçekleri” için. Sinema aşkı ile yanarken gerçekten hiçbir şey engel olamıyor insana. İçimiz de biraz da Ahmet Uluçay ateşi yanıyor tabi ki. İlk kısa filmimi de hemşehrim Ahmet Uluçay’a adamıştım zaten.

Yeni filmimin adını Zülâl koydum. Zülâl hoş, tatlı su anlamına gelmekte. Biz de filmi göl etrafında düşündüğümüz için böyle bir isim koymaya karar verdim, tâbi başrol kızımızın adı da Zülâl...

Zülâl’i Beklerken’in senaryosunu yazarken filmi aklımda çekmiştim zaten plan plan. Tam anlamıyla bir sanat filmi olduğunu düşüyorum. Amacım da o zaten. Bu filmle bir soruya yanıt aramak değil de izleyiciyi bir iç muhakebe yapmaya yönlendirmek istedim. Aşk gerçekten bir hastalık mı, tutku her şeyi göze aldırabilir mi insana, iyi veya kötü? Ben sıra dışı insanların değil de normal insanların hayatını izlemeyi seviyorum sinema da o yüzden de öyle filmler yapmak niyetindeyim.

Zülâl’i beklemek kaç gün sürer, beklenenler gelir mi? Gidenlerle gidilir mi dönmeyesiye?

Yarım kalan bir şarkı gibi. Ezberlenen bir şiir gibi.

İzleyip görmek ümidiyle...

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 10.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
31 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Zabit KARAKÖSE
Bursa, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.