KAÇUV Aile Evi

Kanserli çocuklar ve aileleri için umut dolu bir ev inşa edildi. Birlikte yaşatalım

null

1 ayda 80 termos ile "Aile Odalarımız"dan birinin 1 senelik masrafını karşılamış olacağız!

1 TERMOS ALARAK KAÇUV'A DESTEK OLMAK İSTER MİSİN?


KAÇUV AİLE EVİ PROJESİ

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) 2000 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Servisi Hekimleri tarafından,  çocukları kanser tedavisi gören ailelerin desteğiyle kurulmuştur.

Nerede yaşam varsa; orada umut vardır...

KAÇUV'un kuruluş amacı; maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinde sürekliliğin sağlanması ve kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılmasıdır.

KAÇUV, hayata geçirdiği projeler ile aile, yakın çevre, sağlık çalışanları, sağlık sistemi ve kamuoyunda farkındalık yaratarak kanserli çocukların tedavi süreçlerini geliştirecek; psikolojik, sosyal, fiziksel ve tıbbi açıdan yaşam kalitelerini arttıracak etkinlikler yürütmektir.

KAÇUV, yıllar içerisinde edindiği tecrübeler ile kanser tedavisi gören çocuklar ve ailelerinin, tedavi süreci boyunca ne tür problemlerle karşılaştıklarını belirlemiş ve çalışmalarını özellikle bu alanlarda yoğunlaştırarak Aile Evi Projesi’ni hayata geçirmiştir.

Aile Evi

null

Aile Evi; kanser tedavisi için Türkiye’nin farklı illerinden İstanbul’a gelen maddi dezavantajlı ailelere hiçbir ücret talep etmeksizin konaklama, gıda ve bakım hizmetleri sunan bir merkezdir. Aile Evi’nde her aileye bütün ihtiyaçları karşılanmış (yatak, buzdolabı, masa, sandalye, gardırop, televizyon, telefon, klima vb.) bir oda tahsis edilmekte ve odaların düzenli sterilizasyonu yapılmaktadır. Aynı zamanda ailelerin ortak ihtiyaçlarına cevap verebilmek, ebeveyn ve çocuklara sosyal yaşam alanları sunmak için;  mutfak/yemek alanı, çamaşırhane, oyun bahçesi, internet ve oyun odası gibi bölümlerde Aile Evi'nin temel hizmetleri arasında yer almaktadır.


Tedaviye Uygun Yaşam Koşulları...

Çocukluk çağı kanser tedavisi uzun soluklu bir süreç olduğundan ailelerin merkezdeki kalış süreleri 6 ile 18 ay arasında değişmektedir. Kanser tedavisi gören çocukların özellikle kemoterapi döneminde steril, huzurlu ve çocuk dostu bir mekanda ikamet etmeleri, tedavinin başarıyla sonuçlanmasında önemli bir etkendir. Maddi dezavantajlı ailelerin standart konaklama imkanları dahi oldukça kısıtlıyken tedavi gören çocuklarına uygun yaşam koşullarını sağlamaları, neredeyse imkansız bir hal almaktadır.

Bu noktadan hareketle Aile Evi; ailelere, konaklama ve tedaviye uygun yaşam koşulları sunarak hastalığın ortaya çıkardığı sosyo-ekonomik problemleri ortandan kaldırmakta ve ebeveynlere çocuklarının tedavi sürecine odaklanmada yardımcı olmaktadır.  


null


Türkiye'de Her 3 Saatte 1 Çocuğa Kanser Teşhisi Konuluyor

Türkiye’de yılda 3.000’in üzerinde 0-17 yaş arası çocuğa kanser teşhisi konulduğu, nükslerle birlikte bu rakamın 5.000’e kadar çıktığı ve bu durumun aile boyutunda sağlık göçlerine yol açtığı düşünülürse Aile Evi veya Aile Evlerine duyulan ihtiyaçta daha iyi anlaşılmaktadır.

Aile Evi Projesi’nin temeli 2008 yılında atılmış, proje tamamen bağışlar ile 2012 yılında hayata geçirilmiştir.

O günden buyana Aile Evi, 74 Aile ve 193 Çocuğa ev sahipliği yaparak ailelerin kanserle olan mücadelelerine destek olmuştur.


Desteğinizle Aile Evi Yaşayacak...

Aile Evi’nin hayata geçirilmesi kadar sürdürülebilirliğinin sağlanması da burada konaklayan kanserli çocuklar için hayati bir öneme sahiptir. Aile Evi’nin ısınmadan, mutfak giderlerine; düzenli faturalardan, hijyen koşullarının sağlanmasına kadar bir çok sabit gideri bulunmaktadır. Ele ele vererek hep birlikte inşa ettiğimiz, Aile Evimizin yaşaması için sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Yardımlarınızla Aile Evini yaşatarak çocuklarımızın tedavilerine destek olacak ve onların yarınlara umutla bakmasını sağlayacaksınız.

  Ekip

  Şehirler

  Proje takımı henüz video eklemedi.
  Proje takımı henüz resim eklemedi.
  Henüz güncelleme yapılmadı.
  Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
  Henüz yorum yapılmadı.
  Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
  Henüz destek yapılmadı.
  Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
  2.632 TL TOPLANDI
  Hedef 10.000 TL
  %26
  36 DESTEKÇİ
  SÜRE TAMAMLANDI
  Money Tamamlandı
  Avatar
  Proje Sahibi
  Halil Yapıcı / kanserli çocuklara umut vakfı
  İstanbul, Türkiye
  ÖDÜLLER
  Proje takımı henüz ödül eklemedi.