O da Sizin Çocuğunuz

Küçük katkılar, büyük dünyalar yaratır! Katkılarınızla 30 öğrencinin endişesiz bir yarı dönem geçirmesini sağlayabilirsiniz!


30 öğrencinin 2. dönem eğitim giderlerini karşılıyoruz!


Acil İhtiyaç Projesi Vakfı olarak, vakfımıza yardım başvurusunda bulunan ihtiyaç sahibi 30 öğrencinin 2013-2014 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde eğitim giderlerine destek olmak amacı ile, 31.000,00.-TL.’lik yardım toplanabilmesi için; ‘O da Sizin Çocuğunuz 2’ adıyla bir yardım toplam çalışması yürütüyoruz.

AİP Vakfı, kuruluşundan bu yana 1500 öğrenciye, 1000 aileye, İstanbul'da 300 okula yardım etmiştir.


Fongogo'ya özel olarak yeniden düzenlenen bu proje ile:


10 adet ilköğretim öğrencisine aylık 100 TL,

7 adet lise öğrencisine aylık 150 TL, 

13 adet üniversite öğrencisine aylık 200 TL, yardım yapılacaktır.


Çocuklarımızın gençlerimizin geçim derdi, eksiklik hissi yaşamadan öğrenimlerini tamamlayabilmeleri için sizlerin gücüne, inancına ve umuduna ihtiyacımız var!


null


Acil İhtiyaç Projesi Vakfı Kimdir?


nullAcil İhtiyaç Projesi Vakfı, ulusal kimliğimizin bir parçası olan yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi hedefleyen, yardıma ihtiyacı olanlarla yardım edebilecekleri bir araya getiren bir dayanışma grubu olarak doğdu.

Çalışma sistemi, Anadolu geleneğinde kökleşen ve kentleşmeyle birlikte giderek unutulan imece usulünü günümüze uyarlamak esasına dayanıyor. 

AİP Vakfı, 1999 depreminde, gönüllü kadrosunu doğru koordine ederek, sıradan yurttaşların gücünü ve enerjisini, dayanışma ve yardımlaşma duygusunu, bir sivil toplum örgütü olarak ortaya koymuştur. 

AİP Vakfı, bir karınca örgütüdür ve gücünü ortak iş yapabilme başarısından alır.

"Sizin ihtiyacınız olmayabilir ama onların var!"

Vakfın bir gönüllüsü olmak için, başkaları için hala yapılacak bir şeyler olduğuna inanıp, çıkar gözetmeksizin sadece yardım ve eğitim amacıyla toplum hizmeti yapmayı istemek yeterli. 

AİP gönüllüleri, kent insanının giderek küçülen ve sınırlanan yaşamında, diğer insanlara karşı kapanan algılarını açarak, "umursamaz" ve "önemsemez" bir tavır yerine, empati duygusunu güçlendiren ve "komşusu açken, tok yatmayan", toplumsal bilinci gelişmiş gönüllülerdir. 

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.640 TL TOPLANDI
Hedef 31.000 TL
%5
9 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Money Tamamlandı
Avatar
Proje Sahibi
Tuba Eken Kızılay
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.